Işıklı Tabela Nedir?

KULE REKLAM TABELA KUTU HARF

22-11-2020 tarihinde tarafından yazılmıştır.

 

Işıklı Tabela Nedir?

Işıklı Tabela Nedir?

Tabela çeşitleri, dükkânların veya firmaların yerel reklam yapabileceği en iyi araçlardır. Hastane, dükkân ve işyeri gibi merkezler tabelalar sayesinde kendisini öne çıkarılabilir. Bu tabelalar malzemelerine göre ya da işlevlerine göre farklılık göstermektedir. Tabelaların tasarımı, renklendirmesi ve ışıklandırması onu diğer tabelalara göre öne çıkaran özellikler arasında yer alır. Kule Reklam Tabela ise bu kriterlere önem veren, işyeri sahiplerinin tabela konusundaki en büyük yardımcılarından birisidir.

Birden fazla tabela çeşitleri bulunur. Bunlar kendi aralarında da gruplara ayrılmaktadır. Tabelalar arasında en yaygın olarak kullanılanlar, ışıklı tabelalardır. Bunun yanında diğer tabela çeşitleri şunlardır: Işıklı tabela, ışıksız tabela, kayan yazılı tabela, led tabanlı tabela, pleksi hammaddeli kutu harfli ya da kutu desenli tabela, krom kutu harf tabela, yönlendirme tabela. Bu tabela çeşitleri işlev açısından farklılık gösterir. Bazıları hastane gibi yer-yön belirtilmesi gereken yerlerde kullanılırken bazıları malzeme satan bir dükkânın içeriği hakkında bilgi verir.

Tabela çeşitleri reklam sektörünün en büyük parçalarındandır. Bir işyerini öne çıkaran ve tanıtan en iyi unsurlardan birisidir. Bu sebeple tabela tedarik ederken güvenilir bir firmaya yönelmek gerekir. Kule Reklam Tabela ise yaptığı işlerle kendini diğer firmalara göre ön plana atmış bir kuruluştur. Tabelaların tarihi de oldukça eskiye dayanmaktadır. Yazıların bulunmasıyla beraber yön göstermek adına levhaların üzerine yazılar yazılarak ilk tabelalar ortaya çıkar. Basit şekilde üretilen bu tabelalar şimdiki tabelaların atası olarak kabul edilmektedir.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok sektörde kendisini yeniledi. Bunlardan birisi de tabela sektörü. Önceden basit yapılı (düz yazı) tabelalar kullanılmaktaydı. Bu basit tabelalar ilerleyen yıllarda yavaş yavaş etkisini kaybetti. Elektriğin daha verimli kullanılması ve ışığa yön verebilme kabiliyeti nedeniyle farklı birçok tabela türü ortaya çıktı. Adeta ben buradayım diyen tabelalar daha fazla kullanılmaya başlandı. Bu şekilde tabelalar günümüze kadar geldi. Tabela seçimi yaparken de bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Her işin farklı bir uğraş alanı vardır. Tabelaların görevi de bu uğraş alanını az da olsa belli etmektir. Örneğin bir hastanede ışıksız yön gösteren tabelaların kullanılması uygundur. Bunun yanında bir kırtasiyede kayan yazı tabanlı tabelalar kullanılmaktadır. Bu tabelalar işyerinin amacına yönelik olmak zorundadır. Kısaca tabela çeşitleri bir işyerini tanıtmakta kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. Bu tabela çeşitleri yapı bakımından farklılık gösterir. Yapılan iş doğrultusunda da tabela çeşitleri arasında seçim yapılmalıdır.

KULE REKLAM TABELA KUTU HARF
tarafından yazılmıştır.