Krom Kutu Harf Tabela Nedir ?

KULE REKLAM TABELA KUTU HARF

22-11-2020 tarihinde tarafından yazılmıştır.

 

Krom Kutu Harf Tabela Nedir ?

Krom Kutu Harf Tabela Nedir ?

Krom Kutu Harf Tabela, göz alıcı ve şık tasarıma sahip paslanmaz krom veya krom alaşımı malzemeden imal edilen, önden veya arkadan ışıklandırmalı da üretilebilen modern,dekoratif ve lüx tabela ürünüdür.

Bu estetik ve dekoratif tabelalar, firmaların hem imajını hem de çekiciliğini gözler önüne sermektedir. Krom kutu harf tabelalar, takı, mücevher gibi ziynet eşyası satan kuyumcular ve büyük reklam şirketleri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bir çok farklı şekilde üretimi yapılabilen bu tabelalar ışıklı ve ışıksız olarak imal edilebilir. Üretildiği krom veya krom alaşımına bağlı olarak sarı krom kutu harf, altın krom kutu harf (gold) olarak da çeşitlendirilebilir.

Bu tabela yapısı gereği dış ortamlarda ağır hava şartlarında dayanım istenen yerlerde firma bilinirliğini sağlamak amacıyla üretilmekte olup, iç mekanlarda da dekoratiflik ve görsellik amaçlı üretilip kullanılabilmektedir. Krom malzeme parlaklık olarak da çok iyi olup, önden veya arkadan led ışıklandırma kullanılması ile bulunduğu ortama ayrı bir hava ve şıklık katacaktır. Bu tabelanın en önemli özelliklerinden birisi el işçiliği ile yapılmasıdır.

Krom Kutu Harf Tabelalar dış mekanlarda kullanıldığında kalabalık ortamlarda bile insanlar tarafından rahatça fark ediliyor ve aşırı derecede dikkat çekici ve göz kamaştırıcı bir reklam ürünü olarak değerlendirilmektedirler. Bu tabelalar görselliğinin yanında diğer tabela türlerine nazaran daha çok kaliteli ve dayanıklıdır.

Krom Kutu Harf Tabela İmalatı Nasıl Yapılır?

Krom Kutu Harf Tabela imalatı 2 şekilde fileli veya filesiz olarak yapılabilmektedir.

Fileli Krom Kutu Harf imalatında harf tasarımı yapıldıktan sonra, özel kaplamalı paslanmaz çelik alaşımından yapılan krom levhalar cnc router veya lazer kesim makinesi ile tasarıma göre kesilir. Ön yüzün kalınlığı kullanılan tasarıma göre 1 veya 1.5 mm e kadar değişebilmektedir. Harflerin kenar kalınlıkları için duruma göre 3-9 cm arasında ölçülerde şeritler halinde kesim yapılarak  havya ile kaynatılarak kabarıklık verilir. Kaynatma için makine değil, el işçiliğinden faydalanılır. Bu sayede altın renginde bir görünüm olacaktır. Sonraki aşamada pleksiglas kutu harfler cnc router veya lazer kesim cihazı ile kesilerek, yapıştırıcı veya silikonla krom malzemeye yapıştırılır. Bu sayede pleksi malzeme ile fileli harfin ışığı önden yansıtılabilecektir. Sonraki aşamada ise ledler fileli krom harfin içine döşenerek tabela arka tarafı dekota ile kapatılır ve fileli krom kutu harf tabela imalatı tamamlanmış olur.

Filesiz Krom Kutu Harf İmalatında  harf tasarımı yapıldıktan sonra, özel kaplamalı paslanmaz çelik alaşımından yapılan krom levhalar cnc router veya lazer kesim makinesi ile tasarıma göre dekupe edilerek kesilir. Kesilen malzemeler kaynak malzemesi ile birleştirilerek kaynatılır ve zımparalanır.  Sonraki aşamada ise elde edilen krom harfe arkadan ışık verecek şekilde led tabelalar yerleştirilir ve kapatılır. Tabela testi yapılarak cepheye montajı yapılır ve sabitlenir.

KULE REKLAM TABELA KUTU HARF
tarafından yazılmıştır.